<
 Каталог файлів | Вход | Регистрация                                                               Вівторок, 12.12.2017, 23:05 Гість  
Меню сайту

Категорії розділу
Читання [36]
Українська мова [33]
Російська мова [3]
Математика [24]
Природознавство [22]
Образотворче мистецтво [3]
Трудове навчання [3]
Фізична культура [3]
Основи здоров"я [11]
Музика [3]
Я у світі [1]
Англійська мова [2]

Сертифікат
Для того, щоб отримати сертифікат, який підтвердить публикацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на ФОРУМІ

Міні - чат

Мультики
Смотреть бесплатно детские телеканалы

Корисна програма
Отличник

Події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard» продвижение сайта бесплатно

Подвесной потолок из гипсокартона своими руками: видео инструкция по монтажу, фото.

антивирус для сайтаРезультаты антивирусного сканирования

Якість сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Файли » Конспекти уроків » Музика

Конспект уроку на тему "Музика крокує " 1 клас
05.07.2017, 11:13
Тема. Музика крокує

Мета:
Навчальна: збагачувати музичний досвід учнів, ігрової пісні; засвоювати з ними поняття «довгі та короткі звуки»;ознайомити з правилами роботи из підручником та у зошиті.
Розвивальна: розвивати творчі здібності до музики, почуття ритму;
Виховна: виховувати інтереста любов до музики, уміння спілкуватися.
Музичний матеріал: Е. Ґріґ «Похід гномів»; В. Косенко «Не хочуть купити ведмедика», «Купили ведмедика»; 3. Левіна «Що нам осінь принесе?»; поспівка «Я крокую вгору»; українська народна пісня «Ой, до нори, мишко»; ігри «Дощ у лісі», «Що придба­ли друзі».
Наочні матеріали: ілюстрації до музичних творів; підручник, зошит, навчальне відео.
Обладнання: комп’ютер; фонохрестоматія,проектор, музичні інструменти.
Тип уроку: урок поглиблення теми.

Хід уроку
І. Організаційна частина
1. Вхід учнів до класу
- Учні організовано заходять до класу під супровід «Похід гномів» Е. Ґріґа.

2.Музичне вітання
-Доброго ранку, і сонце, і небо.
Доброго ранку, звертаюсь до тебе!
Все що навколо існує
Хай нашу пісню почує( 2р.)

3.Перевірка готовності класу до уроку
- Розпочався наш урок,
Вже із класу ані крок,
Перевірте друзі всі -
Є на парті олівці.
Ручка є і зошит звісно,
Є й підручник, а в нім пісня!

ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
- Якими бувають звуки, що ми чуємо навколо?
- Якими бувають музичні звуки?
- Чи може людина без інструментів відтворити усі звуки навколишнього світу?
- Наведіть приклади, які звуки ми не можемо відтворити.

2. Оголошення теми уроку
А) Бесіда
- Нещодавно перший раз
Завітала музика у ваш світлий клас.
А сьогодні поспіши ,
Звуки за руки візьми.
І у них ти розпитай,
Звук короткий, або довгий,
ти на вік запам’ятай!

- Що нам пропонують рядки вірша?
- Де звучить музика у повсякденному житті?
- Тож якими можуть бути звуки?( довгі і короткі)
- Правильно, і сьогодні на уроці ми з вами і дізнаємося, який звук короткий, а який довгий.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Введення елементів нестандартності
А) Розгадування загадки
- А допоможе нам у цьому розібратися наш новий друг, який сьогодні завітав до нас на урок. Але щоб дізнатися хто це потрібно відгадати загадку.
- Він маленький чоловік,
Жити в лісі здавна звик.
Не один він там живе ,
Схожих 6 ще в хатці є.
- Правильно, це гномик.

2. Бесіда
- Гномик дуже поспішав до нас, щоб побачити які ви молодці, мабуть так поспішав, як і ви поспішаєте до школи.
- Скажіть нашому новому другові, як ви рухаєтеся, коли поспішаєте на урок до школи, до друзів та вчительки?
- Так, правильно, ви йдете швидко.
- А якщо у вас багато часу і ви не поспішаєте?
- Так, ви сповільнюєтесь.
- Ось і наш гномик почув, що музика може крокувати.
- Підійміть ручку ті, хто думає , що музика справді може крокувати.
- А зараз підійміть руку ті хто певен , що крокувати музика не може.
- А хто правий ми скоро дізнаємося.
- Діти, а зараз,уявіть , що ви композитори.
- Яку б музику ви написали у цей осінній прекрасний день?

ІV. Основна частина
1. Гра «Вітер у лісі»
- Зараз ми уявимо , що опинилися в гостях у нашого гномика – у лісі.
- Спробуємо уявити, що починається вітер.
- Передайте звуками шум вітру.
- Якими звуками — музичними чи шумовими — ми передали шум дощу?

2. Вокально-хорова робота
А) Розучування поспівки «Я крокую вгору»
-Погляньте на дошці є будиночок нашого гномика, але щоб до нього зайти та з нього вийти, потрібно подолати не одну сходинку.
- А щоб нам було веселіше й ти по сходинкам, ми будемо співати такі чарівні слова « Я крокую в гору» - коли ми заходимо до будиночка, а коли виходимо – « Я крокую вниз».

3. Фізкультхвилинка
- Ми з вами зробили стільки кроків то вгору , то вниз, що вже й трішки заморилися, тому зараз разом з гномиком відпочинемо.
- Дивимося уважно на єкран та повторюємо рухи під музику.

4. Слухання пісні «Що нам осінь принесе?» 3. Левіної
- Подивіться на екран та прослухайте пісню , слухайте уважно, щоб потім розповісти гномику, що приносить осінь.
- Який настрій, які почуття ви почули у цій пісні?

5. Розучування пісні «Що нам осінь принесе?» 3. Левіної (спів у діалозі, виконання з проплескуванням пульсу)

6. Засвоєння нових знань
- Ви, мабуть, звернули увагу на те, що музичні звуки мають різну тривалість. Одні звучать довго, інші — коротко. На кожну частину пульсу припадає або один довгий звук, або два коротких.

А) Гра «Осінні жолуді»
-- Доки ми співали гномик у лісі назбирав жолуді, подивіться , як вони стоять, хто один, а деякі у двох.
- Це не спроста. Вони утворили цікаву мелодію, коли ми проплескаємо дивлячись на жолуді – ми її почуємо.
- Коли один жолудь – то ми плескаємо один раз у долоньки.
- Який звук вийшов? Довгий чи короткий? (довгий)
- Якщо жолуді стоять у парі – то ми плескаємо два рази.
- Які тоді звуки ми чуємо ?(короткі)
- Отже спробуємо.



Б) Розповіть вчителя
- Але , кожного разу жолуді малювати не зручно , тому Довгий звук — склад ТА — позначають І; два коротких звуки —
ТІ-ТІ — позначають П.

- Спробуємо проплескати за допомогою ритмічного малюнку.

І І П П І

В) Робота з підручником
- Розгорніть ваші підручники на ст.. 20.
- Давайте допоможимо знайти де чиї сліди.

7. Робота з зошитом
-А зараз ми з вами потренуємося у записуванні ритмічного малюнку.
- На дошці ви бачите схему з жолудів а нам потрібно записати іі за допомогою музичних знаків.

І І П
П І П
І П І П

7. Слухання музики
А) Слухання твору «Похід гномів» Е. Ґріґа
- Про що розповіла нам музика?
- Герої цієї п’єси крокували або швидко бігли?
- Які казкові персонажі можуть крокувати під цю музику?

Б) Слухання «Не хочуть купити ведмедика» В. Косенка
- Гномик хотів придбати сові іграшки, тому завітав до магазину, а там побачив маленького хлопчика, який благав батьків, щоб йому купили ведмедика.
- Послухайте, як про це розповідає В. Косенко у своїй п’єсі.

- Якщо ви були б композиторами, яку назву ви б дали цій п’єсі?
-Як музика розповідає про почуття малюка?
- Як звучала музика: голосно чи тихо, швидко чи повільно?

В) Слухання «Купили ведмедика» В. Косенка
- Хочете дізнатися, чим завершилася ця історія? Послухайте ще одну п’єсу.

- На вашу думку, купили ведмедика малюкові чи ні?
-Як би ви назвали цей твір?
- Чому ви вирішили, що малюк отримав ведмедика?
- Як музика розповіла про це?
- Чи змінився настрій дитини?
-Який настрій був у першій п’єсі?
- Як він змінився у другій п’єсі?

V. Вокально-хорова робота
1. Повторення пісні «Ой, до нори, мишко»

V І. Підсумок уроку
1. Заключна бесіда
- Ми сьогодні дізналися, як музика передає різні настрої людини. Отже, свою колекцію музичних вражень ми збагатили новими творами.
-Яких казкових мешканців лісу ми впізнали у творах Е. Ґріґа?
- Які музичні враження ви отримали від прослуховування п’єс В. Косенка?
- Які бувають звуки?

2. Нагородженя
- А зараз, за звичаєм, ми продовжуємо наше змагання, відкриваємо зошити на останній сторінці для того щоб отримати на вклеїти до нашої музичної хатки це одну цеглинку.
- Гномику сподобалося , як ви всі сьогодні працювали на уроці, тому кожен отримує наліпку на згадку.
3. Музичне прощання
- А зараз підведіться , проспіваємо прощальну пісеньку
(на муз. «От улыбки»)
- Ось закінчився уже урок
Я прощаюся із вами дітвора
І вже кличе весело дзвінок
І всі кажуть разом до побачення!

4. Вихід учнів з класу
Учні виходять із класу під музичний супровід («Похід гномів» Е. Ґріґа).
Категорія: Музика | Додав: anna_bosenko
Переглядів: 170 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні - профіль
Гість


Группа:
Гости
Время:23:05

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Пошук

Форма входу

Живий календар

Календар
Осталось...

Погода

Наша кнопка
 Сходинки до вершин знань

Буду вдячна всім, хто розмістить мою кнопку в себе на сайті!

Початкова школа

«Методичний портал»


Інформатика

«Методичний портал»


Корисні посилання
Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Всеукраїнський портал «Початкове навчання»

Інформатик. Все для вчителя

Наші гості
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки

Ваши линейки для форумов
Copyright MyCorp © 2017
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz