<
 Каталог файлів | Вход | Регистрация                                                               Понеділок, 06.05.2024, 02:20 Гість  
Категорії розділу
Читання [43]
Українська мова [37]
Російська мова [3]
Математика [25]
Природознавство [27]
Образотворче мистецтво [3]
Трудове навчання [4]
Фізична культура [3]
Основи здоров"я [11]
Музика [3]
Я у світі [1]
Англійська мова [2]
Інформатика [1]

Меню сайту

Сертифікат
Для того, щоб отримати сертифікат, який підтвердить публикацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на ФОРУМІ

Міні - чат

Мультики
Смотреть бесплатно детские телеканалы

Корисна програма
Отличник

Події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard» продвижение сайта бесплатно

Подвесной потолок из гипсокартона своими руками: видео инструкция по монтажу, фото.

антивирус для сайтаРезультаты антивирусного сканирования

Якість сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Файли » Конспекти уроків » Українська мова

Будова тексту. 4 клас
16.03.2016, 15:40

Тема. Будова тексту

         Мета:

        закріплювати знання учнів про текст, удосконалювати вміння визначати частини тексту, вчити будувати текст за даними частинами і власними доповненнями;

        розвивати мислення, увагу, пам`ять, мову, вміння аналізувати, виділяти головне;

        виховувати почуття колективізму, дбайливе ставлення до природи.

         Обладнання: схема-таблиця «Текст», куб, сигнали, картки з завданням, ілюстрації горобини в різні пори року, мультимедійний супровід уроку

       Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку

         І. Вступна частина

    1. Організація учнів до уроку

- Приготуйтеся швиденько,

Станьте біля парт рівненько.

Ми урок розпочинаєм

Багато нового пізнаєм.

Хто це завітав сьогодні в клас

На урок знову до нас?

Кубик, діти, не простий,

Кубик, діти, чарівний.

Він доріжку прокладає,

Знання ваші перевіряє.

    2. Актуалізація знань (перевірка домашнього завдання)

Стратегія «Кубування»:

        - Які типи текстів вивчили?

         - Текст домашньої вправи належить до якого типу?

        - Яка мета даного тексту?

        - Підберіть синоніми до слова працювати (трудитися, робити, дбати.

         - Підберіть слова такої ж будови, як слово прикордонники (замовники, перевізники).

         - Яка ваша найголовніша праця на сьогоднішній день?

        ІІ. Основна частина

        1. Каліграфічна хвилинка

еле еф тел. егр ам фон

        - Підберіть і запишіть слова, до яких входять буквосполучення. подані в каліграфічній хвилинці.

         - Запишіть слова телефон, телеграма.

        - Складіть речення з одним із слів.

        - Як називається розмова, яка ведеться по телефону?  (Діалог)

         - До якого типу тексту можна прирівняти текст телеграми? (Текст-розповідь)

        2. Повідомлення теми уроку та очікуваних результатів

         Діти, ми продовжуємо вивчати відомості про текст і тема сьогоднішнього уроку «Будова тексту». Які завдання стоять перед нами?

        Очікувані результати:

         - знати з яких частин складається текст;

         - вміти правильно будувати текст;

         - використовувати здобуті знання, щоб мовлення було послідовним і логічним;

         - вчитися працювати в колективі.

         3. Робота по темі:

а) розгадування ребусів;

         Розгадай ребуси. Встав замість крапок у клітинки літери. Згадай, з яких частин складається текст.

(Зачин, кінцівка)

   .СН.ВН.          Ч.СТ.Н.

         (Основна частина)

         Так, саме з таких частин складається текст.

         4. Робота з схемою-таблицею «Текст»

                                       

ТЕКСТ

 

           
     
 

 

 

 

Зачин                       Основна частина                      Кінцівка

Називає тему,               Розкриває думку,                     Завершує текст,

висловлювання  .          намічену в зачині.                  підводить до висновку.

 

           
     
 

 

 

 

Що? Де? Коли?             Як? Чому? Хто?                     Що з того? Для чого?

        

         5. Колективна робота за вправою 47

         6. Робота за технологією «Ажурна пилка» (завдання на картках):

1). Прочитайте  текст.

2). Доберіть заголовок.

3). Визначте  зачин і кінцівку (для «домашніх» груп)

4). Визначте основну частину (для «експертних» груп)

 

       Взимку горобина не перестає чарувати. Диво триває…

       Між двома невисокими будинками в самому центрі міста росте горобина. Навесні це справжнє диво: її тендітні гілочки прикрашені справжніми гірляндами сліпучо-білого цвіту. Зелені ніжні листочки і біле-біле намисто, рясне і пишне…

        З настанням осені це диво зникає. Воно змінюється: на тонких, опущених донизу гілочках звисають рясні яскраво-червоні грона. А над ними – золоте листя… На тлі голубого неба ця чудова, незбагненна вишивка манить очі перехожих, вабить закоханих у красу.

           ( Виховний момент)

        «Ажурна пилка»

          Для цього клас треба об’єднати у «домашні» і «експертні» групи. Вчитель роздає учням листочки і яблучка червоного і жовтого кольорів таким чином: якщо в класі 20 учнів – 10 листочків і 10 яблук, по п’ять червоного і жовтого кольорів. «Яблука» і «Листочки» - домашні групи. Кожна з груп обговорює одержане завдання. Для цього необхідно обрати головуючого, тайм-кіпера, та особу, яка ставитиме запитання. Після того, як учні зробили завдання, вчитель об’єднає їх за кольорами - це експертні групи. У нових групах учні стають експертами з тієї теми, що  вивчалась в їхній домашній групі. Після того, як повернулися додому, діляться здобутою інформацією, яку отримали від представників іншої групи. Роблять висновки, приймають рішення.

         7. Творчий диктант за матеріалом вправи 48

         8. Фізкультхвилинка

         9. Вправа 49 – робота за технологією «Два, чотири - всі разом»

         10. Звуко-буквений аналіз слова      хвилюючим

         ІІІ. Підсумкова частина

  1. Підбиття підсумків

Метод «Мікрофон»

- Чого нового навчилися на уроці?

- З яких частин складається текст?

- Що вдалося найкраще?

- Над чим треба ще працювати?

- Чи досягли особисто очікуваних результатів?

  1. Домашнє завдання

1 група - вправа 50.

2 група - скласти діалог на довільну тему і записати в зошит.

Категорія: Українська мова | Додав: lorochka
Переглядів: 1028 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні - профіль
Гість


Группа:
Гости
Время:02:20

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Пошук

Форма входу

Block title
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Живий календар

Календар
Осталось...

Погода

Наша кнопка
 Сходинки до вершин знань

Буду вдячна всім, хто розмістить мою кнопку в себе на сайті!

Початкова школа

«Методичний портал»


Інформатика

«Методичний портал»


Корисні посилання
Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Всеукраїнський портал «Початкове навчання»

Інформатик. Все для вчителя

Наші гості
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки

Ваши линейки для форумов
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz