<
 Каталог файлів | Вход | Регистрация                                                               Понеділок, 06.05.2024, 04:20 Гість  
Категорії розділу
Читання [43]
Українська мова [37]
Російська мова [3]
Математика [25]
Природознавство [27]
Образотворче мистецтво [3]
Трудове навчання [4]
Фізична культура [3]
Основи здоров"я [11]
Музика [3]
Я у світі [1]
Англійська мова [2]
Інформатика [1]

Меню сайту

Сертифікат
Для того, щоб отримати сертифікат, який підтвердить публикацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на ФОРУМІ

Міні - чат

Мультики
Смотреть бесплатно детские телеканалы

Корисна програма
Отличник

Події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard» продвижение сайта бесплатно

Подвесной потолок из гипсокартона своими руками: видео инструкция по монтажу, фото.

антивирус для сайтаРезультаты антивирусного сканирования

Якість сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Файли » Конспекти уроків » Українська мова

Текст - опис. 4 клас
16.03.2016, 15:39

Тема.  Текст – опис

        Мета:

         закріплювати знання учнів про текст, ознайомити учнів з текстом – описом, вчити описувати дії, предмети, живих істот;

  розвивати мислення, мову, вміння спостерігати, аналізувати, виділяти головне;

          виховувати повагу до родини, друзів.

        Обладнання: таблиця «Типи текстів», фотографії членів родин учнів, малюнки пейзажів, тварин, сигнали, плакат «Родина 4-А класу», орфографічні словники, мультимедійний супровід уроку

       Тип уроку: комбінований

Хід уроку

        І. Вступна частина

  1. Організація учнів до уроку

- Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він незвичний і цікавий,

Бо дізнаємось чимало.

        2. Актуалізація знань учнів

а) перевірка домашнього завдання:

- вибіркове читання тексту з читанки;

- слухання текстів-розповідей про Київ.

б) вправа «Мікрофон»:

- Які типи текстів ви знаєте?

- З якими текстами ви ознайомились на минулому уроці?

- Чим вони особливі?

- Якщо у тексті трапляється розмова двох або кількох осіб, як ми називаємо таку розмову?

         ІІ. Основна частина

         1. Повідомлення теми уроку та очікуваних результатів

         Діти, сьогодні ви принесли фотографії і портрети  членів своїх сімей. Подивіться, які це чудові люди. Вони красиві не лише зовні, а й душею. Хто створив ці портрети?

  1. Виступ пошукової групи

         Створювати портрети можуть художники-живописці, художники-графіки, а також поети і письменники. Портрети, які пишуть художники, ми можемо побачити, а словесні портрети, які створюють поети і письменники, ми можемо прочитати або почути. Словесний портрет ще називають описом зовнішності людини.

Діти, так які завдання постали перед нами?

        ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ  (відповіді учнів):

1) розпізнавати тексти-описи;

2) вміти описувати людей, явища природи, предмети;

3) збагачувати словниковий запас;

4) вчитися працювати в групах.

        3. Каліграфічна хвилинка

П п по па пу пі пи

Портрет, портрети.

         Пригадайте імена, які однаково читаються зліва направо і справа наліво. Запишіть їх.

(Алла, Ада, Пилип)

        4. Вивчення нової теми

        Гра «Хто це?»

         Учитель зачитує опис бібліотекаря, директора, медичного працівника, а діти впізнають хто це. ( Використовуються сигнали )

        5.  Робота з текстом-описом за матеріалом вправи 37

а) читання тексту, з’ясування значення невідомих слів;

б) підбір заголовка до тексту;

в) з’ясування типу тексту і його мети (за допомогою таблиці);

г) звуко-буквений аналіз слова  розвіває.

д) усно визначити граматичну основу в першому реченні.

        ВИСНОВОК

         Це текст-опис. Його мета описати зовнішність людини, тобто подати її словесний портрет.

        6.  Робота в малих групах

         (Коли учні працюють у групах та виконують завдання, кінцевий результат якого залежить від спільних зусиль, у них розвивається соціальне почуття. Вони починають глибше занурюватися у навчання, оскільки роблять це не самостійно, а разом з однокласниками. Таке навчання сприяє активному засвоєнню матеріалу.)

         Діти, група обирає любий портрет з нашого плакату і складає опис зовнішності людини. (Кожен опис обговорюється колективно і оцінюється. Під час роботи використовуються орфографічні словники.)

        7. Самостійна робота

         Учні знімають фотографії з  плакату «Родина 4-А класу» і самостійно пишуть опис товариша. Робота виконується на окремих аркушах, які вчитель забирає для перевірки.

        8. Фізкультхвилинка ( під музичний супровід)

         9.  Письмо по пам`яті

З родини йде життя людини.

(Як ви розумієте цей вислів?)

        10. Робота в парах

Завдання на картках:

а) визначити тип тексту;

б) визначити тему, мету;

в) придумати заголовок.     

           Тексти

         1). Добре лисичка вбрана: шерсть пухнаста, золотиста. На грудях у неї - жилет, а на шиї - біленький комірець…

         У лисички зубоньки гострі, мордочка тоненька. Вушка в неї на маківці, хвостик довгенький, кожушок тепленький. Ходить лисичка тихесенько, до землі пригинається, ніби вклоняється. Свій пухнастий хвіст носить обережно. Дивиться вона ласкаво, усміхається. Зубки білі показує.

         2). Зачервоніло над лісом небо. Зачервоніла нижче од лісу в росі вода. Між небом і водою став чорною  попругою ліс. Густа роса осідала на різні рослини. Прив’яле од пекучого сонця бадилля піднімалось від свіжої роси. Листя на  деревах набиралось цілющої води. Квіти розкручували свої пуп’яночки, розгортали листочки, розливались пахощі понад зеленою водою. А пташки виспівували так голосно, скільки сили в них було!

         (До текстів учні вибирають малюнки лисички і ранок у лісі.)

        ВИСНОВОК

         У текстах-описах замальовуються не тільки словесні портрети, а й описуються предмети, дії, явища природи, тварини. Неабияку роль в озвученні будь-якого тексту має інтонація. Для тексту-розповіді характерний тон повідомлення, швидкий або повільний, з підвищеним або зниженим голосом.

          Опис відрізняється повільнішим темпом, більш одноманітним характером інтонації.

        ІІІ. Підсумкова частина

        1. Підбиття підсумків

Чи досягли особисто очікуваних результатів?

Що нового дізналися?

Що вдалося найкраще?

Над чим треба ще працювати?

Проводиться оцінювання учнів.

        2. Домашнє завдання

Діти, домашнє завдання пов’язане з іменами людей.

Відгадай їх за першими літерами слів:

1) антена, ніч, дим, ранок, іній, йорж. (Андрій)

2) футбол, етил, дім, іскра, ранок. (Федір)

3) олівець, листок, екскаватор, намисто, арена. (Олена)

Скласти і записати текст-опис зовнішнього виду близької вам людини. І придумати гру «Відгадай ім’я».

 1 група - с. 22 вправа 41

 2 група -с. 22 вправа 41, завдання на полях.

 

Категорія: Українська мова | Додав: lorochka
Переглядів: 1419 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні - профіль
Гість


Группа:
Гости
Время:04:20

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Пошук

Форма входу

Block title
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Живий календар

Календар
Осталось...

Погода

Наша кнопка
 Сходинки до вершин знань

Буду вдячна всім, хто розмістить мою кнопку в себе на сайті!

Початкова школа

«Методичний портал»


Інформатика

«Методичний портал»


Корисні посилання
Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Всеукраїнський портал «Початкове навчання»

Інформатик. Все для вчителя

Наші гості
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки

Ваши линейки для форумов
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz