<
 Каталог файлів | Вход | Регистрация                                                               П`ятниця, 03.05.2024, 01:36 Гість  
Категорії розділу
Читання [43]
Українська мова [37]
Російська мова [3]
Математика [25]
Природознавство [27]
Образотворче мистецтво [3]
Трудове навчання [4]
Фізична культура [3]
Основи здоров"я [11]
Музика [3]
Я у світі [1]
Англійська мова [2]
Інформатика [1]

Меню сайту

Сертифікат
Для того, щоб отримати сертифікат, який підтвердить публикацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на ФОРУМІ

Міні - чат

Мультики
Смотреть бесплатно детские телеканалы

Корисна програма
Отличник

Події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard» продвижение сайта бесплатно

Подвесной потолок из гипсокартона своими руками: видео инструкция по монтажу, фото.

антивирус для сайтаРезультаты антивирусного сканирования

Якість сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Файли » Конспекти уроків » Українська мова

УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ДЕТАЛЬНИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ З ТВОРЧИМ ЗАВДАННЯМ
25.01.2016, 18:19

Тема уроку: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ДЕТАЛЬНИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ З ТВОРЧИМ ЗАВДАННЯМ 

Мета уроку: вдосконалювати навички та вміння детально переказувати текст, творчо його продовжувати; розвивати усне та писемне мовлення, вміння бачити й відчувати красу природи; розвивати творче мислення, уяву; виховувати любов та бережливе ставлення до природи. 

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 

1. Робота над загадкою 

 

- Диво-сани прилетіли, 

Скакуни в тих санях білі. 

В санях тих сидить цариця, 

Білокоса, білолиця. 

Рукавом махає — 

Сріблом все вкриває. 

 

— Про яку царицю йдеться у вірші? (Про зиму) 

— Які слова вам допомогли відгадати цю загадку? 

2. Гра «Плутанки» 

 

Р О М З О (Мороз) 

Н І Ж И С К (Сніжки) 

А Р Г И К (Крига) 

Б О К Г И Р (Грибок) 

Н І Й І (Іній) 

 

— Яке слово «зайве»? Чому? 

3. Робота над скоромовкою 

 

Стоять під снігом сосни сонно, 

Сидять на соснах снігурі, 

Санчата на ставок з розгону 

Скотились весело з гори. 

 

4. Гра «Збери прикмету» 

1 Сон             7 роз 

6 мо               4 щить,        9 щить.        2 це 

3 бли             8 трі             5 а 

(Сонце блищить, а мороз тріщить.) 

5. Гра «Кінцівки» 

Грудень рік кінчає... (а зиму починає). 

Держись Хома — ... (іде зима). 

Узимку сонце світить, ... (а не гріє). 

Біліше зима — ... (зеленіше літо). 

6. Гра «Відшукай слова» 

Д Ж Я З Ь Ю Н Р Ч Т Є Д Н Ф И Щ Т М Ж Ю Щ О К Р В Я И Й Ь Л Ч І Ф С 

(Зимовий ліс) 

— Ви відшукаєте слово, якщо викреслите літери, що повторюються двічі.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ 

— Заплющте очі та уявіть себе у зимовому лісі. Які асоціації виникають у вас? Чим вам подобається зимовий ліс? (Красою, тишею, казковістю) 

— У чому ж полягає казковість зимового лісу? (Сніг засипав усі доріжки, а на ньому різні сліди. У лісі все мовчить. Дуже гарно...) 

Сьогодні на уроці ми будемо писати детальний переказ тексту «Зимовий ліс» із творчим завданням. Як ви розумієте значення словосполучення «детальний переказ»? (Це такий переказ, у якому передаються всі моменти, які запам’яталися. У викладі зберігаються специфічні вирази, конструкції, звороти, зміст тексту. ) 

— Ви маєте нагоду не лише відтворити авторський твір, але й стати співавтором, оскільки створите власне продовження тексту. 

IV. НАПИСАННЯ ПЕРЕКАЗУ 

1. Ознайомлення із текстом «Зимовий ліс» 

1) Читання тексту вчителем. 

ЗИМОВИЙ ЛІС

Я заходжу в зимову лісову казку. Стоять непорушні ялини, вкриті білим снігом. Могутні дуби у святкових пухнастих шапках, з-під яких визирають кучері торішнього листя. То тут, то там вибігають подивитися на мене біленькі стрункі берези. Яскраво палають червоні ягоди горобини. У лісі тихо. 

А хто ж тут ходив по снігу, хто залишив стільки слідів? Ось пташині слідочки, а ось стрибав зайчик. А ці сліди дуже дивні. Може, це казка йшла? Цікаво, які сліди вона залишає, де живе? 

Може, під ялиною, а може, у лісовій хатинці, яку занесло по самі віконця снігом... 

Я йду до тебе, казко лісова. 

Теплим подихом розігріваю узори на шибці. Заглядаю в хижу... 

2) Аналіз тексту за запитаннями. 

— Яка тема тексту? 

— Яка його головна думка? 

— Куди зайшов автор твору? 

— Як стоять ялини? Чим вони вкриті? 

— Що одягнули дуби? Що визирає з-під них? 

— Де вибігають біленькі стрункі берізки? Для чого вони вибігають? 

— Як палають червоні ягоди горобини? 

— Що видно на снігу? 

— Хто, крім тварин, залишив ще сліди? 

— Де живе казка? Хто до неї йде? 

— А що саме побачив кожен із вас у лісовій хатинці, ви допишете самостійно. 

2. Робота в парах 

Утворення речень та словосполучень 

Ялини —                                     вибігають подивитись на мене. 

Дубки —                                    стоять непорушні, вкриті білим снігом. 

Берізки —                                    в святкових пухнастих шапках, з-під яких визирають кучері торішнього снігу. 

Червоні ягоди горобини —    тихо. 

Слідочки —                            йшла. 

Зайчик —                                    пробігла. 

Казка —                                   яскраво палають. 

Лисичка —                          пташині. 

У лісі —                                  стрибнув. 

3. Робота в групах 

Добирання прикметників до іменників 

Казка —               зимова, лісова. 

Ялини —               непорушні. 

Сніг —               білий. 

Дуби —               могутні. 

Шапки —               святкові, пухнасті. 

Листя —               торішнє. 

Берізки —          біленькі, стрункі. 

Ягоди —               червоні. 

Хатинка —       лісова. 

4. Складання плану тексту. Поділ тексту на абзаци 

План 

1. Я заходжу в зимову казку. 

2. Сліди на снігу. 

3. Лісова хатинка, де живе казка. 

4. Загадковість... 

— Останній пункт плану допишіть самостійно, коли обміркуєте кінцівку тексту. 

5. Усне переказування тексту 

6. Орфографічна підготовка 

Слова з орфограмами ( записані на дошці): святкових, з-під, визирають, червоні. 

7. Повторне читання тексту вчителем 

8. Самостійна робота учнів 

9. Перевірка виконаної роботи. Редагування 

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ 

— Про що нове ви дізналися сьогодні на уроці? 

— Що вам сподобалося найбільше? 

— Які почуття у вас виникли під час уроку? 

VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 

Вправа 230 (с. 118); відповідати на запитання (с. 118). 

 

Категорія: Українська мова | Додав: lorochka
Переглядів: 558 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні - профіль
Гість


Группа:
Гости
Время:01:36

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Пошук

Форма входу

Block title
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Живий календар

Календар
Осталось...

Погода

Наша кнопка
 Сходинки до вершин знань

Буду вдячна всім, хто розмістить мою кнопку в себе на сайті!

Початкова школа

«Методичний портал»


Інформатика

«Методичний портал»


Корисні посилання
Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Всеукраїнський портал «Початкове навчання»

Інформатик. Все для вчителя

Наші гості
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки

Ваши линейки для форумов
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz