<
 Каталог файлів | Вход | Регистрация                                                               Понеділок, 06.05.2024, 11:22 Гість  
Категорії розділу
Читання [43]
Українська мова [37]
Російська мова [3]
Математика [25]
Природознавство [27]
Образотворче мистецтво [3]
Трудове навчання [4]
Фізична культура [3]
Основи здоров"я [11]
Музика [3]
Я у світі [1]
Англійська мова [2]
Інформатика [1]

Меню сайту

Сертифікат
Для того, щоб отримати сертифікат, який підтвердить публикацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на ФОРУМІ

Міні - чат

Мультики
Смотреть бесплатно детские телеканалы

Корисна програма
Отличник

Події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard» продвижение сайта бесплатно

Подвесной потолок из гипсокартона своими руками: видео инструкция по монтажу, фото.

антивирус для сайтаРезультаты антивирусного сканирования

Якість сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Файли » Конспекти уроків » Українська мова

«Закріплення знань про прислівник».( 4 клас)
30.03.2016, 19:57

ТЕМА. «Закріплення знань про прислівник».( 4 клас)

      МЕТА: вчити учнів розпізнавати прислівники серед інших частин мови, правильно їх писати і вживати у висловлюваннях; розвивати мовне чуття, зв'язне мовлення учнів, мислення та уяву; розширити знання дітей про правила поведінки на вулиці; виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: таблиця із схемою дороги, таблиця «Правила       поведінки в транспорті».

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ  КЛАСУ  ДО  УРОКУ

-  Поглянемо одне на одного, посміхнемося. Для того, щоб впорати­ся із завданнями цього уроку, будемо працювати старанно, слухати уваж­но і писати охайно.

Дотримуйтеся девізу: «Хочу все знати!».

II. ПОВІДОМЛЕННЯ  ТЕМИ  І  МЕТИ  УРОКУ

   -  Сьогодні, діти, ми з вами на уроці повторимо правила дорожнього руху і згадаємо, що вивчили про прислівник. До нас на урок попросився Карлсон.

К а р л с о н

Я, звичайно, чемпіон

Всіх народів і часів,

 І тому до вас у гості

Я сьогодні прилетів.

По дахах я все літаю,

Правил руху я не знаю.

На даху живу я, так,

Тому трішечки дивак.

-  Залишимо Карлсона на уроці?

     -  А ще на урок до нас завітає поважний гість, без якого ми не зможемо провести урок.

III.         АКТУАЛІЗАЦІЯ  ОПОРНИХ  ЗНАНЬ

   -  Зараз я перевірю, чи ознайомлені ви з правилами дорожнього руху і чи не соромно вам прийняти довгоочікуваного гостя.

Пограємо в гру.

Якщо ви поводитеся згідно з правилами дорожнього руху, то дружно відповідаєте: «Це все я, це все я і родина моя», а якщо ні — мовчите.

1.  Хто завжди уважний дуже,
До здоров'я не байдужий,
 

     І кого спасе від бід
    Пішохідний перехід?

2.  Хто під час гучних розмов
Не бачить, де є світлофор?

3.Знає хто: зелене світло,—
Значить шлях для нас відкрито.
Жовтий колір — не зівай,
Будь уважним — почекай.

4.Знає хто: червоний — стій!
Переходити не смій!

5.  Хто із вас у любу пору    '
Тротуаром йде додому?

-  Від слів уважний, гучний, які зустрічалися у грі, утворіть прислівники.

-  Яка частина мови називається прислівником?

-  Що можна робити уважно? (Шити, дивитися, слухати, читати, переходити вулицю.) Із словами уважно, гучно складіть речення.

-  Послухайте вірш, оплесками визначте прислівники.

Все місто повне руху,

Машини в ряд біжать.

Яскраво світлофори

І день, і ніч горять.

Проходь же обережно,

Свій кожен крок узгодь!

І тільки там, де можна,

Уважно переходь.

        -  Що ж горить і вдень, і вночі?

IV. ОПРАЦЮВАННЯ  ТЕМИ  УРОКУ

1. Зустріч із Світлофором.

Заходить Світлофор (учень , одягнений в костюм Світлофора).

Не дракончик я, не джин,

Маю три яскравих ока,           

Та дивлюсь лише одним,

Два завжди відпочивають;

А одне ж таки не спить.

Кольори три різні маю —

Кожний полум'ям горить.

То червоний, то зелений,

Й жовтий сонечком блищить.

Ви підходьте всі до мене,—

Відгадаєте умить!

Я керую рухом, мені підкоряються і водії, і пішоходи. Я вказую, кому стояти, а кому —їхати чи йти. Але сьогодні я хочу перевірити не тільки ваше знання дорожньої азбуки, а й мовного матеріалу.

2. Ознайомлення із схемою дороги.

- Світлофор приніс із собою схему дороги, по якій будемо рухатися від школи до лялькового театру.

(Учитель вивішує на дошці плакат з намальованою схемою.)

 

 

 

 

 

3. Завдання Світлофора. Гра «Шифрувальник».

-  На дошці зашифроване речення. Розшифруйте його.

- Запишіть каліграфічно це речення в зошиті. Підкресліть граматичну основу речення. Розберіть речення за частинами мови.

Світлофор. З першим завданням ви впоралися добре. Отже, я вам дозволяю рухатися далі. (Світлофор показує на схемі дорожний знак: можна їхати зелене світло.)

Учитель. Діти, нам Світлофор дозволив далі їхати. Продовжуємо нашу роботу. Нам потрібно дібрати до дієслова переходити потрібні за змістом прислівники і ввести кілька словосполучень у речення.

Переходити (як?) уважно, небезпечно, страшно, швидко, спокійно, доречно.

Вулицю переходити на червоне світло небезпечно. Коли переходиш вулицю, веди себе спокійно. На зелене світло швидко переходь на інший бік дороги.

4. Загадки-жарти.

Світлофор. Пропоную вам пригадати вивчене про прислівник і пожартувати зі мною.

1) Який прислівник однаково читається зліва направо і справа наліво?(Зараз)

2)В яких прислівниках є три-чотири приголосних і один голосний звук? (Вдень, вгору, вниз, вбік)

3) Які прислівники запитують про себе? (Щотижня, щогодини, щороку, щомісяця, щоденно)

4)Який прислівник вживається з «серцем»? (Натщесерце)

5.     Фізкультхвилинка.

-  Зараз Світлофор проведе з вами фізкультхвилинку. Він буде показувати свої кольори, а ви відповідно до цього робитимете рухи.

Зелений — встати, крокувати на місці.

Жовтий — стоїте струнко біля своїх місць.

Червоний — сідаєте.

Світлофор. Щоб ви добре засвоїли правила переходу, ось вам віршики про мої кольори.

Жовтий — стій і роздивись.

А червоний запалає — він іти забороняє.

А зелений засвітився — це для тебе шлях відкрився.

6.     Правила поведінки в транспорті.

Учитель пропонує подивитися на таблицю, прочитати правила поведінки в транспорті і записати в зошит ті, в яких зустрічається прислівник.

1) Не шуміти, не штовхатись,
Чемно й лагідно триматись.

2) Без білета, знає кожен,
їхать в транспорті не можна.

3) Старшим людям, як годиться,

Треба місцем поступиться.                         

4)     Скоро вихід, не штовхайся,
Потихеньку просувайся.

7.     Відгадування загадок Світлофора.
 

   Два колеса і дві педалі —

Лечу вперед в безмежні далі.

Та з рук кермо не випускаю,

Бо правила дорожні знаю.   (Велосипед)

Ось які в нас чудеса —                   

Є чотири колеса.

Хатка йде собі сміливо,

Хочеш — вправо, хочеш — вліво,

Хочеш — в ліс чи до ріки.

Що за хатка, дітлахи?          (Автомобіль)

Що за нитка, що тягнеться, а в клубок не змотаєш?    (Дорога)

-  Які прислівники зустрілися у загадках?

-  Доберіть до них антоніми.
       Вперед —

 Сміливо —

 Вправо —

8. Робота з перфокартками.

У кожного учня на парті картка із віршем про правила руху, треба вставити пропущені прислівники: уважно, надійно, недарма.

Як переходиш вулицю —

На розі зупинись:

І перш за все (...)

На мене подивись,

Я шлях вкажу (...),

Де небезпек нема.

Трикольорове око

Я маю (...).

Дивлюсь червоним оком —

Велю спинитись я.

Одне мені потрібно —

Це витримка твоя.

9.               З'єднайте синоніми.
Раптом           залюбки
важко             враз
спершу           тяжко
охоче               спочатку

— Чи важкі завдання були від Світлофорика?

Світлофор. Молодці, діти! Я бачу, що ви добре знаєте правила вуличного руху і таку частину мови, як прислівник.

Без пригод ви дісталися до лялькового театру. Наступного разу ви зможете самостійно подорожувати містом.

10. Розшифровування речення.

(Учитель вивішує плакат з літер.)

-  Складаючи літери через одну, починаючи з букви Д, ви прочитаєте першу частину речення, а починаючи з В — другу частину. (Дружи зі світлофором він хороший товариш.)

V. ПІДСУМОК  УРОКУ

-  Якими словами Світлофор допоміг збагатити нашу мову? {Прислівниками)

-  Тож як потрібно переходити вулицю на зелене світло? (Уважно, швидко, обережно, спокійно)

-  На уроці Карлсон поводився чемно, він теж засвоїв правила вуличного руху.

Я хочу побажати, щоб ніхто з ваших рідних, близьких, знайомих не були учасниками дорожньо-транспортних пригод. Тільки пильність і обережність збережуть ваше життя. Світлофорик залишив кожному з нас пам'ятку «Вивчи правила і знай та завжди їх пам'ятай».

Будь завжди уважний дуже!

Знай всі правила, мій друже!

Де іти, де постояти,

Де потрібно почекати.

Це — не жарти і не сміх,                               

Бо життя -  одне в усіх!

Категорія: Українська мова | Додав: lorochka
Переглядів: 748 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.3/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні - профіль
Гість


Группа:
Гости
Время:11:22

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Пошук

Форма входу

Block title
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Живий календар

Календар
Осталось...

Погода

Наша кнопка
 Сходинки до вершин знань

Буду вдячна всім, хто розмістить мою кнопку в себе на сайті!

Початкова школа

«Методичний портал»


Інформатика

«Методичний портал»


Корисні посилання
Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Всеукраїнський портал «Початкове навчання»

Інформатик. Все для вчителя

Наші гості
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки

Ваши линейки для форумов
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz