Розробка інтегрованого уроку з природознавства та математики для 4 класу
31.01.2018, 22:18
Тема: Ділення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями. Ускладнені задачі на зведення до одиниці. Навчальний проект: «Цікавий світ Австралії» (Слайд 1). Мета: ознайомити учнів із діленням багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями, з особливостями материка Австралія (Слайд 2) Хід уроку І. Організація класу. Добрий день і в добрий час. Рада, діти, бачить вас. Працювати починаймо, за знаннями в світ пірнаймо. ІІ. Повідомлення теми і мети. 1. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності. Любі діти! Сьогодні у нас незвичайний урок. Я назвала його Урок-дайвінг. -Хто з вас знає, що таке дайвінг? (Слайд 3) 2. Перевірка домашнього завдання. Допуском до занурення буде правильно виконане домашнє завдання. ІІІ. Актуалізація та корекція опорних знань. 1.Математичний диктант. На минулому уроці природознавства ми з вами познайомилися з Австралією. Австралія — найдавніший материк, але наймолодша держава, найменший з шести материків. Омивається зі сходу і півночі — морями Тихого океану та Індійського океану. Слухайте уважно текст і записуйте всі числа, які почуєте. Площа островів Австралії 18000 км2. Довжина берегової лінії 19600 км. Острів Тасманія відділений від Австралії Бассовою протокою шириною 220 км. А ще Австралія – найцікавіше місце для дайвінгу. Бувалі мандрівники розповідають, що підводний світ Великого бар'є́рного рифу не має рівних. Вели́кий бар'є́рний риф — найбільша у світі система коралових рифів, розташована в Кораловому морі, уздовж східного узбережжя Австралії Він найдовший у світі, його видно з космосу і простягається риф на 2300 км . До далекої Австраліі летять та пливуть за тисячи километрів багато туристів, щоб насолодитися цим видовищем (слайд 6) . Прочитайте числа, які записали. 18000 км2, 1960км, 220 км, 2300 км. – Назвіть найбільше число. (19600 )- Назвіть найменше число ( 220)- Яка цифра є у запису кожного з чисел? (0)- Сьогодні на уроці ми будемо ділити багатоцифрові числа, що закінчуються нулями? – Чи можна ділити на 0? -Що отримаємо при діленні 0 на число? 2.Усний рахунок. Гра «Дозвіл». Вправа на увагу: геометричний ряд. Пірнання під воду це процес, який подолає тільки здорова людина. Тому нам потрібно отримати дозвіл на занурення. Виконуючи наступну вправу, ми перевіримо ваш зір, пам’ять та увагу. Діти впродовж 6 секунд дивляться на зображення геометричний фігур і намагаються запам’ятати якомога більше інформації. Після цього дають відповіді на запитання: -Скільки геометричних фігур на малюнку? (6) -Яких кольорів зображені фігури? (зелений, синій, червоний) -Якого кольору ромб? – Скільки прямокутників на малюнку? – Скільки трикутників?(1) ІV. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ «Дайв-інструктор». Робота за підручником: 1. Завдання 579 (усно) 2. Завдання 580 (прочитати пояснення) 3. Завдання 581 (письмове виконання завдання з поясненням на дошці)
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. 1. Вправа «Перше занурення» 198000 :3= 66000 158000:2=79000 2. Вправа «Вільне плавання» Самостійна робота 3. Робота над задачею. Завдання «Спливання». За 4 хв занурення 2 дайвери витратили 152 л повітря. На скільки хвилин занурення вистачить 95 л повітря 1 дайверу? 1) 152 :4= 38(л) – 2 дайвери за 1 хв, 2) 38:2= 19 (л) – 1дайвер за 1 хв, 3) 95:19= 5(хв) VI. ПІДСУМОК УРОКУ. Вправа «Враження від занурення». Складання сенкану урок-дайвінг цікавий, захоплюючий пірнали, занурювались, розв’язували 1) Що нового дізналися на уроці? 2) Яке завдання було найцікавішим?