<
 Каталог файлів | Вход | Регистрация                                                               Субота, 20.04.2024, 00:56 Гість  
Категорії розділу
Українська мова [2]
Математика [9]
Читання [8]
Природознавство [13]

Меню сайту

Сертифікат
Для того, щоб отримати сертифікат, який підтвердить публикацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на ФОРУМІ

Міні - чат

Мультики
Смотреть бесплатно детские телеканалы

Корисна програма
Отличник

Події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard» продвижение сайта бесплатно

Подвесной потолок из гипсокартона своими руками: видео инструкция по монтажу, фото.

антивирус для сайтаРезультаты антивирусного сканирования

Якість сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Файли » Таблиці, схеми » Математика

Математика 3 клас
01.01.2017, 17:26
Тема: Запис і читання трицифрових чисел. Порівняння чисел. Розв’язування задач на три дії
Мета: закріпити знання усної і письмової нумерації трицифрових чисел;
формувати навички записування трицифрових чисел, розвивати уміння розв'язування задачі на дві і три дії; закріпити знання про периметр; розвивати мислення, пам'ять, навички усного рахунку; прищеплювати любов до уроків математики; виховувати охайність, старанність при виконання письмових робіт.
Тип уроку: закріплення знань, умінь, навичок.
Форма проведення: урок-подорож.
Обладнання: комп’ютерна презентація, плакат до гри «Шифрувальник»

Хід уроку.
І. Організація класу.
- Встаньте, діти, ви рівненько,
Посміхніться всі гарненько,
Посміхніться ви до мене,
Поверніться до гостей –
Привітайтесь:
- Добрий день!

ІІ. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні ми з вами закріпимо знання усної і письмової нумерації трицифрових чисел, будемо записувати трицифрові числа та їх порівнювати, розв'язувати задачі відомих видів, повторимо вміння обчислювати периметр геометричних фігур, тому нам треба дотримуватися таких правил:

• Слухати і чути
• Бути доброзичливим
• Бути активним
• Говорити тільки за темою
• Поважати думку кожного
• Говорити коротко, по черзі
• Правило “піднятої руки”.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
- Діти, а чи любите ви подорожувати?
- А куди б ви хотіли потрапити?
Сьогодні я пропоную вам відправитись у космічну подорож. Але насамперед нам треба перевірити свої сили. Кожен з вас вдома старанно виконував завдання.
- І так, перевіряємо домашнє завдання.
- Нам треба було розв'язати задачі,склавши рівняння,та обчислити вирази. Перевіряємо.
- Невідоме число зменшили в 6 раз і дістали 3. Знайди невідоме число!
- Я склав (ла) таке рівняння
х: 6 = З В цьому рівнянні невідоме - ділене.
х = 3 х 6 - Щоб знайти ділене, треба частку помножити на дільник.
х = 18 Ділене 18.
18:6 = 3
- 27 зменшили на невідоме число і дістали 9. Знайди невідоме число.
- Я склав (ла) таке рівняння
27 - х = 9 - В цьому рівнянні невідомий - від'ємник.
х = 27 - 9 Щоб знайти від'ємник, треба від зменшуваного відняти
х= 18 різницю.
27-18 = 9 Від'ємник 18.
- Вирази перевіряємо вибірково.
- Зачитайте вирази з найменшою відповіддю.
5 + 2 = 7
9-2 = 7
. Зачитайте вираз з найбільшою відповіддю?
600 + 400 = 1000 - правильно
- Зачитайте вирази, які мають однакову відповідь!
500 + 200 = 700
900 - 200 = 700 - Знову цікавинка
Таким чином ми з вами повторили правила знаходження невідомого компонента та
вміння + і - в межах 1000.
2.Усний рахунок
знайти добуток чисел 7 і 7
зменшити 36 у 9 разів
знайти частку чисел 40 і 5
збільшити 6 у 9 разів
полічіть сотнями від 100 до 1000
полічіть від 145 до 157.
3.Математичний диктант
Запишіть числами: двісті сорок сім, триста двадцять три, чотириста, вісімсот п’ятдесят, шістсот сім, двісті двадцять два, дев’ятсот п’ять, двісті сорок два.
-Молодці, ви справились із завданням, я бачу що ви готові вирушати в подрож.
4.Гра «Віднови космічний корабель»
Подивіться, які геометричні фігури заховані в прямокутнику.


- коло
- квадрата
- трикутники-
- Скільки трикутників?
- Скільки квадратів?
- Скільки прямокутників?
А тепер додаткове завдання. Обчисліть периметр одного з прямокутників, якщо відомо, що довжина 6 см, а ширина 3 см.
- Р - 18см.
- Як ви дізналися? (Суму довжини і ширини помножив на 2.)
5.Гра «Шифрувальник»
Для того, щоб наша ракета здійснила політ нам треба записати кодове слово, розв’язавши приклади і розмістивши числа у порядку зростання ( ЗАПУСК )
На плакаті:
600+100=
1000-100=
100+70+2=
600+30+1=
100+50=
800+20=
Відповіді (700, 900, 172, 631, 150, 820 ) К З А С У П
900 150 172 820 700 631
Що ж вирушаємо в політ.
Діти, погляньте ми досягли з вами величезної висоти, що ми можемо побачити всю сонячну систему.
А чи знаєте ви назви планет сонячної системи?
Як ви гадаєте, нам краще полетіти на Венеру чи на Марс? (На Марс, бо на Венері дуже спекотно). Щоб потрапити на Марс нам треба здійснити деякі розрахунки.
Марс – планета, найбільше схожа на Землю. Це сухий, кам’янистий, покритий червонуватим грунтом світ приблизно вдвічі менший за Землю. Середня температура набагато нижча О. Тому тут дуже холодно, а що ж нам робити? Як ви пропонуєте зігрітися? (зробити фізхвилинку)
6. Фізкультхвилинка (Роботозарядка)
7. Розкладіть дані числа на суму розрядних доданків і запишіть
369
475
Молодці! Ви довели, що вмієте розкладати трицифрові числа на розрядні доданки.
8. Летять великі кам’яні брили, на яких написані нерівності.
805 599 509 801
699 701 1000 110
770 707 680 608
93 309 400 380
- Та це ж метеорити! Зараз я спробую зупинити час! У нас з вами є декілька хвилин, щоб знешкодити ці метеорити, порівнявши числа .
Що ж—молодці! Ви знищили всі метеорити і ми можемо вирушати далі. А зараз нам треба розв’язати задачу.
9.Розв’язування задач
Знайдіть задачу № 429. С. 64 - прочитайте!
- Що посіяли на дослідній ділянці?
- Пшеницю. Жито. Гречку
- Скільки посіяли пшениці?
- Жита?
- Скільки гречки?
- Що запитується в задачі?
- Чи можемо ми відразу відповісти на запитання задачі?
- Ні? (не знаємо, скільки пшениці і жита разом)
- Чому?
- А чи можемо ми дізнатися, скільки посіяли жита і пшениці разом?
- Ні? (бо ми не знаємо, скільки посіяли жита)
- А чи можемо дізнатися, скільки жита?
- Так!
- Якою дією?
- Ділення?
- Чому?
- Бо сказано у 5 раз менше
- Що дізнаємося в 2 дії?
- Скільки пшениці і жита разом?
- Якою дією?
- Додавання.
- Тепер можемо відповісти на запитання задачі?
- Так.
- Якою дією?
- Ділення.
Запишить рішення.
- Молодці! Ми з вами розв'язали складну задачу
Тож я вважаю, що нам слід повертатись.
ІV. Підсумок уроку.
- Що повторили на уроці?( таким чином, ми закріпили вміння читати і записувати трицифрові числа, порівнювати їх, розкладувати на суму розрядніх доданків).
- Яке завдання було найскладнішим? Чому?
На згадку про нашу подорож ми візьмемо собі по зірочці які вам будуть завжди допомагати долати будь-які труднощі..(на кожній є завдання):
Вправа «Мозковий штурм»
- Як називається геометрична фігура у якої три кути ?
- Скільки сторін у квадрата?
- Як називаються числа при множенні?
- Як називаються числа при діленні?
- Яку дію означає термін зменшити число на?
- Яку дію означає термін збільшити число у разів?
- Молодці, справились із завданням.
V. Домашнє завдання.
Категорія: Математика | Додав: khaustova-sveta
Переглядів: 360 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні - профіль
Гість


Группа:
Гости
Время:00:56

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Пошук

Форма входу

Block title
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Живий календар

Календар
Осталось...

Погода

Наша кнопка
 Сходинки до вершин знань

Буду вдячна всім, хто розмістить мою кнопку в себе на сайті!

Початкова школа

«Методичний портал»


Інформатика

«Методичний портал»


Корисні посилання
Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Всеукраїнський портал «Початкове навчання»

Інформатик. Все для вчителя

Наші гості
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки

Ваши линейки для форумов
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz