<
 Каталог файлів | Вход | Регистрация                                                               П`ятниця, 29.03.2024, 09:30 Гість  
Категорії розділу
Українська мова [2]
Математика [9]
Читання [8]
Природознавство [13]

Меню сайту

Сертифікат
Для того, щоб отримати сертифікат, який підтвердить публикацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на ФОРУМІ

Міні - чат

Мультики
Смотреть бесплатно детские телеканалы

Корисна програма
Отличник

Події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard» продвижение сайта бесплатно

Подвесной потолок из гипсокартона своими руками: видео инструкция по монтажу, фото.

антивирус для сайтаРезультаты антивирусного сканирования

Якість сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Файли » Таблиці, схеми » Природознавство

Розмноження квіткових рослин. Умови росту і розвитку рослин. Способи розмноження рослин.
03.02.2016, 18:12

Тема: Розмноження квіткових рослин. Умови росту і розвитку рослин. Способи
розмноження рослин.

Мета: Формувати поняття «запилення», ознайомити учнів із різними способами
розмноження рослин, умовами росту і розвитку; розвивати
спостережливість, вміння аналізувати, дослідницький підхід до вивчення
природи; виховувати бережливе ставлення до рослин.

Обладнання: таблиці, предметні малюнки, ілюстрації, мультимедійна дошка, проектор, підручники.

Тип уроку: урок-казка.
Хід уроку:

І. Хвилинка спостережень.

- Що можна сказати про сьогоднішню погоду?
- Я вирішила посадити деякі рослини, як видумаєте, чи доречно це зробити
зараз. Доведіть.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

- Але сьогодні все можливо, бо ми зустрінемося з казкою, яка допоможе нам.

ІІІ. Актуалізація опорних знань. (слайд 2)

- А казка буде про рослини, які водночас і схожі, і різні.
- Цікаво, звідки взялась така кількість рослин?
- Давайте пригадаємо таку історію:
- Жила якось одна жінка. Вона дуже хотіла мати малесеньку дитинку. От вона й пішла до старої чаклунки і сказала їй:
- Мені так хочеться мати маленьку дитинку. Чи ти не скажеш, де мені її взяти?
- О! Цьому можна допомогти! - мовила чаклунка.- Ось тобі зерно ячменю. Поклади його в квітковий горщик, тоді побачиш, що буде!
- Спасибі тобі! - сказала жінка, дала чаклунці грошей і пішла додому.
Дома посадила ячмінне зерно, і одразу ж з нього виросла велика чудова
квітка, схожа на тюльпан, але пелюстки були ще міцно стулені, як у
пуп'янка.
- Яка мила квітка! - сказала жінка і поцілувала гарні пелюстки, і тільки вона їх поцілувала, як у квітці щось тріснуло і квітка зовсім розкрилась. Тепер було видно, що це справжній тюльпан, але всередині квітки сиділа крихітна дівчинка, така гарненька та ніжна! Вона була на зріст не більше дюйма. Тому її й назвали Дюймовочкою.
ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда про розмноження рослин. (слайд 3)

а) розмноження насінням;

- Із чого виросла рослина, в якій мене знайшли? – спитала Дюймовочка.
- Отже, органом розмноження квіткових рослин є квітка. З неї утворюється плід з насінням. Якщо посіяти насінину, то виросте рослина, на якій буде кілька десятків насінин.
- Розмноження – це збільшення кількості рослин.

а) як виростити нову рослину без насіння;

- Не тільки насінням можна виростити рослину, - сказала Полуничка. У нас із сестричкою-Суничкою, наприклад, від кущиків відростають довгі тонкі стебельця, які називають вусиками. У тих місцях, де вони торкаються вологого ґрунту, утворюються корені й незабаром з’являється нова рослина.
- А в мене є цибулина, з якої навесні виростає нова рослина, - голосно
заверещав Цибуліно. Крім мене цибулиною розмножуються…
- Зупинись, - перебила його Чарівна книжка, - нехай про це та інше діти
дізнаються самостійно. А я їм допоможу в цьому.

б) «Думайте-працюйте в парах – обмінюйтесь думками»)( робота
з підручником;
- Дізнайтесь, як ще можуть розмножуватись рослини?

в) «Доповідач-респондент» (два учні виходять до дошки, один переказує
зміст прочитаного, а інший слухає і доповнює те, що не було сказано);

г) складання таблиці «Розмноження рослин» (слайд 4).

2. Бесіда про запилення рослин.

а) запилення комахами (слайд 5);

- А я пропоную розглянути малюнки вишні, маку, яблука, - втрутилася в розмову Бджілка Майя.
- Скільки насінин у кожному з цих плодів?
- Проте плоди утворюються не з усіх квіток. Інколи ви бачили, як рясно квітує вишня чи яблуня, але плодів на ній мало. Чому?
- Плід з насінням утворюється з квітки лише після запилення пилком. Ми – бджоли та інші комахи є комахами-запилювачами.
- Як це відбувається в природі?
- Я можу вам допомогти, - сказала Чарівна книжка.

б) робота з підручником;

в) перегляд відеофрагменту «Джмелі»;

г) запилення вітром;

- А що робити рослинам, в яких квітки маленькі й непомітні, без запаху і
нектару? – запитала Дюймовочка.
- Тоді їм на допомогу приходжу я, - відповів Вітер.
- Багато рослин (клен, ясен, череда, лопухи, дуб, вільха, береза, осика, граб, ліщина) мають спеціальні пристосування для розповсюдження: крильця, гачки, парашутики.

ґ) розповсюдження рослин птахами;

- А ми також допомагаємо рослинам у розповсюдженні, - втрутилися в
розмову Ворона, Горобець та Сойка, бо полюбляємо соковиті яскраві
плоди та смачне насіння рослин.

д) перегляд відеофрагмента «Рух насіння».

Фізкультхвилинка

3. Розповідь про умови росту і розвитку рослин (слайд 7).

а) створення проблемної ситуації;

- А я вважаю, що як би ви всі не старалися, а без мене ні одна рослина б не
виросла, бо я для них головне, - поважно сказало Сонце. Я даю рослинам
світло і тепло, без яких вони були б кволі і бліді.
- Ні, - відповіла Вода. Це без мене всі рослини загинуть, бо ти – Сонце їх
спалиш. А зі мною вони соковиті і життєрадісні.
- А я думаю, що я найважливіше, - не забарилося і вступило в суперечку Повітря. Якщо я не дам рослинам кисню, то не буде сили в них ні пити води, ні радіти сонцю. Адже всі знають, що для кожної живої істоти необхідний, в першу чергу, кисень, який є тільки в мені.
- Рослини хочуть не тільки пити воду та дихати, їм необхідно, перш за все, живлення. А без нас вони взагалі не виростуть, - хвасталися Поживні речовини, що були в ґрунті.
- Не сперечайтеся, - знову сказала Чарівна книга. Я вам допоможу.

б) робота з підручником (в парах);

в) проростання рослини;

- Ой, як довго я спало! – здивовано промовило маленьке ячмінне зернятко.
- Мені час вже проростати.
В цей час і справді дбайлива жінка взяла до рук зерня і вкинула його в
ямку. Тут було тепло, затишно і вогко. Через кілька днів із зерня з’явився
маленький корінець, а потім стебельце з двома листочками. Це проросток.
(перегляд відеофрагмента)
Пройшов час і з маленького зернятка виросла чудова квітка, яка радувала
всіх своєю красою.
- Тепер я зрозуміла як виросла квіточка, в якій я народилася, - з задоволенням сказала Дюймовочка.
- А ви зрозуміли, діти? Зараз ми дізнаємося.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота в зошиті.

а) запиши назви рослин, плоди яких намальовано;
б) за допомогою чого розповсюджуються кульбаба, клен, горобина, череда,
обліпиха, конюшина?
в) перелічи необхідні умови життя рослин.

2. Вправа «Мікрофон».

- Чому після дощової весни урожай яблук невисокий?
- Навесні в сади, що квітують, виносять вулики із бджолами. Для чого це роблять?

3. Гра «Назви зайве слово»(слайд 9).

- бульбами розмножуються: картопля, горох, цибуля, мак, пролісок, тюльпан;
- живцями розмножуються: верба, смородина, нарцис, аґрус.
- насінням розмножуються: огірок, кріп, малина, абрикос;
- вусами розмножуються: суниця, картопля, полуниця;
- листками розмножуються: сенполія, бегонія, капуста;
- відводками розмножуються: малина, пирій, яблуня, конвалія.

4. Гра « Знайди пару» (слайд 10).
(ілюстрації рослин: тюльпан, підсніжник, смородина, виноград, суниці, малина, картопля, горох, мак, пирій і слова: цибулина, вуса, живець, бульба, відводки, плід з насінням; знайти пару, чим розмножується рослина).

5. Тест (слайд 11).

1.Які умови необхідні для росту і розвитку рослини?
а) вода, повітря, тепло, світло, поживні речовини;
б) вода, тепло, повітря.

2. Органом розмноження квіткових рослин є:
а) листок; б) стебло; в) квітка.

3. Запилення відбувається за допомогою:
а) птахів; б) комах; в) вітру.

4. Що утворюється з квітки:
а) плід з насінням; б) нектар; в) пилок.

V. Підсумок уроку.

- Чи сподобалася вам казка, яку ви почули на уроці?
- Про що вона вам допомогла дізнатися?

VІ. Домашнє завдання.

- Опрацювати статті в підручнику, намалювати ілюстрації до казки, яку
почули на уроці.

Категорія: Природознавство | Додав: Natalli
Переглядів: 508 | Завантажень: 2 | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні - профіль
Гість


Группа:
Гости
Время:09:30

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Пошук

Форма входу

Block title
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Живий календар

Календар
Осталось...

Погода

Наша кнопка
 Сходинки до вершин знань

Буду вдячна всім, хто розмістить мою кнопку в себе на сайті!

Початкова школа

«Методичний портал»


Інформатика

«Методичний портал»


Корисні посилання
Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Всеукраїнський портал «Початкове навчання»

Інформатик. Все для вчителя

Наші гості
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки

Ваши линейки для форумов
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz