<
 Каталог статей | Вход | Регистрация                                                               Четвер, 02.05.2024, 04:48 Гість  
Категорії розділу
Мої статті [59]

Меню сайту

Сертифікат
Для того, щоб отримати сертифікат, який підтвердить публикацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на ФОРУМІ

Міні - чат

Мультики
Смотреть бесплатно детские телеканалы

Корисна програма
Отличник

Події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard» продвижение сайта бесплатно

Подвесной потолок из гипсокартона своими руками: видео инструкция по монтажу, фото.

антивирус для сайтаРезультаты антивирусного сканирования

Якість сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Статті » Мої статті » Мої статті

Зробиш добро - не кайся, вдієш лихо - начувайся. Чеська народна казка "Собаки, коти та миші"

Тема. Зробиш добро – не кайся, вдієш лихо – начувайся. Чеська народна казка «Собака, коти та миші»
Мета: ознайомити учнів з чеською народною казкою, визначити тему, виділяти головну думку; розвивати вміння зіставляти зміст прочитаного з малюнками до твору, диференціювати ознаки доброго і лихого, удосконалювати навички виразного читання; виховувати інтерес та повагу до культурної спадщини народів Європи, усвідомлення неминучої кари за вчинене зло.
Обладнання: презентація, картки.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Актуалізація опорних знань
Розповідь вчителя з елементами бесіди.
 З якими казками ви ознайомилися упродовж декількох уроків?
 Пригадайте, в яких країнах Європи ми з вами побували і казки яких народів уже прочитали.
У цьому вам допоможе завдання: з’єднайте назву казки і країни.
«Лисичка» Білорусь
«Виноград і змія» Росія
«Легкий хліб» Болгарія
Чехія
 Яка країна залишилися без казки? Здогадайтеся, до якої країни ми помандруємо сьогодні.
III. Мотивація навчальної діяльності
Розповідь вчителя.
Так, ми помандруємо до Чехії і будемо вивчати чеську народну казку.
Чехія — це країна, яка знаходиться в центральній Європі, але вона не є сусідкою України. За територією та населенням вона набагато менша від України. Її площа — 78 664 км2, населення — 10 400 000людей. Столиця Чехії — місто Прага. (Показ країни на карті, краєвидів Чехії та Праги).
 Якщо ви відгадаєте загадку, то дізнаєтесь, хто головні персонажі казки, яку ми сьогодні вивчатимемо:
У нашої бабусі
Сидить дід у кожусі,
Проти печі гріється
Без води умивається. (Кіт)
Хвостик — як ниточка,
Сама — як калиточка
А очі — як намистечка.(Миша).
Не говорить, не співає,
А коли хто йде —
То господареві розповідає.(Собака).
На уроці ознайомимося з чеською народною казкою, будемо вчитися стисло її переказувати, визначати тему, виділяти головну думку казки, висловлювати своє ставлення до її героїв.
IV. Опрацювання нового матеріалу.
1. Вступна бесіда.
 Прочитайте назву казки. Хто її дійові особи?
 Які з цих звірів є свійськими тваринами, а які — дикими?
 Чому людина піклується про собак та котів, а мишей знищує?
 Собаки та коти живуть поряд із людиною. Чи дружать вони?
1. Робота з текстом.
1. Читання казки. Перевірка сприйняття.
1. Словникова робота.
а) Пояснення значення виразів:
зроду-віку — дуже давно, завжди;
не могли дійти згоди — не мали спільної думки;
любо – мило – із задоволенням;
сном-духом не знаємо — нічого не знаємо.
б) Добирання синонімів до слів:
мотлох — старі, вже непотрібні речі;
комора — велике приміщення без вікон, де зберігали продукти, хатні речі тощо;
миттю — швидко;
грамота — документ.
в) Дібрати антоніми до слів:
вірний — зрадливий;
чесний — брехливий;
ненавидіти — любити.
г) Прочитати правильно слова за 30 секунд: собака, людина, грамота, хвилина, порода, вірний, старий, чудесна, найстарша, найменший, служив, стерегли, пишались, заздрили, зробили.
2. Читання казки учнями вголос.
3. Бесіда за змістом.
 За що дістали собаки від людини грамоту?
 Що зробили коти?
 Яку пораду дала найстарша миша?
 Як поставились до її поради миші? Зачитайте.
 Що ж трапилось між собаками, котами та мишами?
 Кого вам понад усе шкода у цій казці?
 Що ви відчували, слухаючи казку?
 Якби у вас з’явилася чарівна паличка, кому б вона допомогла і що вона змінила б?
 Що запропонували б ви собакам, щоб ніхто не зміг вкрасти у них грамоту?
4. Робота над композицією казки.
Бесіда.
 Визначте зачин, основну частину і кінцівку казки.
 Яку назву до цієї казки запропонували б ви?
 Про що йдеться у казці? (Про те, чому виникла війна між собаками, котами та мишами).
 Про що основне хотів сказати народ у цьому творі? (Не бери чужого, не буде й клопоту).
— Прочитайте прислів’я: Начужийкоровайочейнепоривай, асвійдбай.
 Яких тварин стосується перша частина прислів’я? (Котів та мишей). А друга?(Собак).
5) Робота в парах
o Робота з карткою «З’єднай уривок із казки з відповідною ілюстрацією»
o Знайти за поданим початком або кінцем усе речення.
«Зроду-віку собака був»,
«Собаки тією грамотою»,
«Вибрали хвилину»,
«Сестри, мені здається»
o Читання казки учнями «ланцюжком».
IV. Узагальнення і систематизація знань
Бесіда.
 Як ви вважаєте, тільки чеський народ складав казки про котів, собак та мишей?
 А чи можете ви пригадати українські казки з такими дійовими особами? Назвіть їх.
Тестування.
У ч и т е л ь. А тепер перевіримо, як ви засвоїли новий матеріал:
1. «Собаки, коти та миші» — це казка:
а) народна; б) літературна.
2. Який народ склав цю казку?
а) російський; б) український; в) болгарський; г) чеський; д) англійський; е) білоруський.
3. Грамоту від людини за право служити їй тримали:
а) собака; б) коти; в) миші.
4.Як грамота потрапила до котів?
а) одержали від людини; б) подарували собаки; в) вкрали.
5.Як вчинили миші, коли грамота потрапила до них?
а) заховали; б) з’їли; в) віддали собакам.
6.Хто з ким посварився?
а) коти з людиною; б) собаки з котами; в) миші з курми; г) коти з мишами.
7. Яке прислів’я найкраще передає головну думку казки?
а) Робиш добро — не кайся, вдієш лихо — начувайся;
б) Не побігаєш — не пообідаєш;
в) Маленька праця краща, ніж велике безділля.
V. Підсумок уроку
Бесіда.
 Яку казку ми прочитали?
 У якій країні побували?
 Що нового відкрили для себе?
VI. Домашнє завдання
Читати казку, намалювати ілюстрацію.

Категорія: Мої статті | Додав: korol_natalia9708 (29.11.2015) | Автор: Король Наталія Олександрівна E
Переглядів: 727 | Теги: коти та миші, чеська народна казка, собаки | Рейтинг: 5.0/8
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні - профіль
Гість


Группа:
Гости
Время:04:48

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Пошук

Форма входу

Block title
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Живий календар

Календар
Осталось...

Погода

Наша кнопка
 Сходинки до вершин знань

Буду вдячна всім, хто розмістить мою кнопку в себе на сайті!

Початкова школа

«Методичний портал»


Інформатика

«Методичний портал»


Корисні посилання
Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Всеукраїнський портал «Початкове навчання»

Інформатик. Все для вчителя

Наші гості
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки

Ваши линейки для форумов
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz