Тема: Формат і образ. Наївне мистецтво. Небачена фантастична істота.
Мета: Надавати дітям відомості про наївне мистецтво, формувати в дітей образне, просторове уявлення, розвивати комбінаторні здібності, виховувати уважність та охайність.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1.1 Привітання
Доброго дня, діти! Сьогодні урок образотворчого мистецтва у вас проведу я, звати мене Сергій Сергійович, а з вами я познайомлюсь у ході уроку.
У зимовий день, день чудовий
Зібрались на урок ми знову
Аби всім разом поринуть
У світ мистецтва загадковий!
1.2 Повторення правил техніки безпеки
- На уроці все лише з дозволу вчителя!
- Змішувати фарби на палітрі!
- Добре вимиваємо щіточку перед тим як набирати на неї новий колір!
- Не обмальовувати фарбами сусіда по парті!
1.3 Перевірка наявності необхідних матеріалів
- А тепер, давайте мені хтось скаже, які матеріали нам необхідні, щоб отримати такий малюнок, як на дошці?(відповіді учнів)
ІІ. Вивчення нового матеріалу
2. 1 Актуалізація опорних знань учнів
Які види мистецтва, ви, вивчали раніше?
- Як, ви, вважаєте, яке це наївне мистецтво?(Демонстрація картини «Гороховий звір»)
- Чи звичайні кольори використані на картині?(Ні) Молодці, тобто, ви, вже зрозуміли, що нам буде необхідно змішувати фарби.
- А чи звичайні форми використані для зображення даного звіра, чи це фантазія автора(художника)?
2.2 Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
- Відомий художник Пауль Клеє часто повторював: «Панове критики, говорять, що мої картини нагадують дитячі каракулі. Ах, якби ж це було так!» (Демонстрація картин)
-Ви здивовані? Але й насправді багато художників мріють зберегти дитяче сприймання світу.
- Як ви вважаєте чому?
2.3 Вступна бесіда
Тому, що у цьому світі живуть Оранжеві Смугасті Ослики, Пави в горошок, Собаки із сімома пальцями.
Вигадайте, розповідь за однією з цих картин, які ви бачите на дошці, намагайтеся, за допомогою слів передати настрій картини.
2. 4 Пояснення нового матеріалу
- Молодці» От і ми з вами сьогодні, за допомогою різних барв веселки і не тільки,спробуємо передати свій настрій! Ми з вами будемо малювати небачену фантастичну істоту.
2.5 Демонстрація зразка
- Давайте поглянемо на дошку, там ви можете бачити роботи інших дітей, з даної теми, їх не потрібно копіювати вони слугують для вас натхненням.
- А, що ви бачите на цим малюнках?
2.6 Інструктаж
- Щоб створити такий малюнок, ми з вами спочатку прослухаємо музичну композицію. А потім за допомогою фарб ми намалюємо фантастичну істоту, а потім домалюємо фон(оточення)
Роботу будемо виконувати за допомогою протягання пензля.
2. 7 Закріплення інструктажу
- Хто може повторити підготовчу роботу і поетапність, і техніку виконання роботи?
ІІІ Практична робота
3.1 Оголошення критеріїв оцінювання практичної роботи
1. Аркуш має бути повністю заповнений
2. Істота має бути по центру аркуша
3. Естетично оформлена робота
4. Чіткі контури малюнку
3. 2 Самостійна робота учнів
1) Кладу аркуш горозонтально
2) Слухаю музику запропоновану вчителем
3) Планую подальші дії
4) Виконую малювання олівцем
Фізкультхвилинка
5) Розфарбовую
3.3 Рефлексія
- Діти, поки наші роботи висихають, ми з вами подивимося відео-ролик, про фантастичних істот(2хв 15с)
ІУ. Підсумок уроку
4.1 Оцінювання робіт учнів
- Оцінка «Супер»
- Оцінка «Клас»
- Оцінка «Молодець»
- Оцінка «Добре»
(Оцінюю роботи та аналізую їх)
4.2 Виставка та аналіз виконання композицій
- А, зараз, як і планували ми на початку уроку ми проведемо виставку кращих робіт, вийдіть до дошки будь ласка, ті хто отримав оцінку «Клас», подивіться на роботи товаришів, і на свої і скажіть, що вам не вистачає, щоб отримати оцінку «Клас»?
- Що ж наше заняття підходить до логічного завершення
4.3 Прибирання робочих місць
- Діти, а зараз приберіть ваше робоче місце.
У. Резерв часу |