Тема уроку:
Віднімання трицифрових чисел у випадку коли в запису зменшуваного є нуль
Мета: З’ясувати особливість письмового віднімання зазначених випадків;закріплювати обчислювальні навички учнів провести творчу роботу над задачею ; розвивати логічне мислення ; виховувати любов до природи.
Обладнання: картки: «Сніговики» для групової роботи;малюнки птахів ; конверти для оцінювання ; підручники.
Інтерактивні форми і методи: «Мозковий штурм», робота в групах ,робота в парах,прийом інтриги.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
1.Мотивація навчальної діяльності учнів. Психологічний настрій.
На уроці математики :
Ми міркуємо – Швидко!
Відповідаємо – Правильно!
Лічимо – Точно !
Пишемо – Гарно!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
На вулиці зима . Дують холодні вітри, тріщать морози.
Щоб нам не змерзнути давайте розігріємося.
1.Гра в сніжки. Повторення таблички на 5. (Д)
2.Зліпимо сніговика.(Робота в групах) (Я)
3.Збудуємо барикаду.(Математичний диктант ) (К)
-І доданок 500, другий - на 200 менший . Знайти суму.
- Сума двох чисел 600.Знайти І доданок , якщо ІІ-450.
- Суму чисел 15 і 65 зменшити на35.
- Різницю чисел 16 і 9 збільшити у 9 разів.
- Знайти суму чисел 810 і 70. (800,150,75,63,880).
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Розігрілися , повеселилися. А за вікном не всім весело.
Хто взимку потребує нашої допомоги?
Птах цей червоногрудий
Не злякається застуди.
Як сніги впадуть – умить
Із Сибіру прилетить. ( Снігур ).
Батьківщина снігурів – хвойні ліси, тайга. Тут вони влаштовують гнізда і виводять пташенят.
Допоможемо снігурам долетіти до годівниці? А вони в свою чергу навчать нас розв’язувати нові приклади.
1.Пояснення.Таблиця.
2. Первинне закріплення нового матеріалу.
Важко взимку птахам , холодно,голодно. Але деякі птахи радіють зимі – у них в цей час з’являються пташенята.
- Робота в підручнику . №691.(У)
Що це за пташка ? Шишкар . Лєра підслухала розмову між птахами. Що ж вона почула ?
Інші птахи дивуються шишкарю : « У такий мороз з’явилися пташенята! Вони живими залишаться ?»
Шишкар відповідає їм : « Ще й як будуть жити! Я їм ялинове насіннячко приношу , а мати гріє їх ,наче пічечка.
І тепло їм, і ситно, і від моєї пісеньки весело».
Фізкультхвилинка.
3.Творча робота над задачею.(Є)
Учні 3-Б класу для птахів на зиму зібрали 405 ягід горобини, Учні другого класу – на 165 ягід менше від третього, а учні першого класу – на 120 менше від другого.
(Постав запитання так , щоб задача розв’язувалась двома діями, трьома діями).
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота в парах «Цікаві приклади»
1. Самостійне розв’язування прикладів № 695.(М)
І ряд – перший стовпчик, ІІр.- другий, ІІІ р. – третій.
2. Робота за кресленням до задачі № 694.(О)
3. Дії з іменованими числами.№692.
V. Підсумок уроку.
1. Рефлексія . Оцінювання.
Чому ви навчилися на уроці ?
Що цікавого ви взнали на уроці?
Хто з вас на уроці вважає , що працював дуже гарно?
Зараз ми це перевіримо.
Дістаньте своїх пташок , яких ви за урок нагодували . Кожна пташка принесла вам оцінку.
Якщо ви складете слово – високий рівень
5 птахів - достатній
3- середній.
Збіг урок наш ,як коротка мить .
Дуже швидко час біжить.
Та попереду в нас багато кроків ,
Багато веселих, цікавих уроків…
VІ.Домашнє завдання:
С.105 , № 696, №697. |