Урок позакласного читання читання 2 клас . «Пролісок»
ТЕМА: « Неприємна пригода ». Олег Васильович Буцень
МЕТА : формувати в учнів навичку свідомого читання шляхом розвитку критичного
мислення ; розвивати мовлення учнів ; вдосканалювати техніку читання ; вчити
працювати в парі ; розширювати активний словник дітей; прищеплювати любов
до природи ; виховувати спостережливість .
ОБЛАДНАННЯ : малюнки героїв ; картки для вдосканалення техніки читання ; підручник
«Пролісок» збірник творів для читання у 2 класі.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу.
Урок читання починаємо,
Гарного настрою всім бажаємо.
Те, що вивчили - пригадаємо,
Поміркуємо, почитаємо.
II. Перевірка домашнього завдання.
1. Гра « Шифрувальники». Робота в парах.
еН нуод реперву тлурозмававчу дикВа руговід сві говиди летенуфо. З гойо лівс
жнамо лобу роззутимі, ощ фонтеле шели ляд гото й найвишли , бощ легпотиши
тяжит кошрамля .
2. Гра « Х О »
1.Телефон Вадику потрібний, щоб розважатися
2.В гості до Вадика прийшов Сашко.
3.Вадик придумав розваги для Сьоми.
4.Хлопчики ввічливо розмовляли по телефону.
5.Катя прийшла по книжку Жюль Верна.
6.Щоб розшукати книжку Катя дала 1 год.
7.Сьомина мама знайшла книжку .
8.Вадик дуже довго шукав Сьому.
9.Клопоту Вадику завдав телефон.
10.Чи варто ображатися на телефон.
ВІДПОВІДІ : Х Х Х О Х О О Х О О
Хто автор оповідання ?
III.Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні будемо читати твір Олега Васильовича Буценя « Неприємна пригода»
Героями будуть тварини. Взнаєте як відгадаєте загадки.
Хто хвіст залишає, 1.ЗАГАДКИ
а від ворога тікає? ( ЯЩІРКА)
Котиться клубочок,
Зовсім без ниточок.
Замість ниточок –
Триста голочок. ( ЇЖАК)
2.Інтерактивна вправа «Передбачення»
- Як ви гадаєте , зназви і героїв , про що може бути цей текст ?
IV.Сприймання та засвоєння навчального матеріалу.
1. « Довідкове бюро ».
- Що ви знаєте про ящірку?
Ящірка – має витягнуте тіло з довгим рухливим хвостом.Багатьом ящіркам властива здатність відкидати частину хвоста.Після відкидання хвіст відновлюється, про те скелет не костеніє.Ящірки дуже поширені. Загальна кількість видів близько 150.
В шашій країні водиться прудка ящірка і велика зелена ящірка. Живиться комахами.
Для розмноження відкладає яйця .
- Що ви знаєте про їжака?
Їжак – всеїдна тварина . Зимою впадає в сплячку. Кількість їжаченят від 4до 8 штук.Їжаченята народжуються із закритими вухами та очима.Довжина менше 7см.
За своєю поведінкою їжак дивак: хороший настрій- видає звуки схожі до пихкання паравоза, роздратований – фиркає, видає звуки, які нагадують стук барабана, при цьому все тіло їжака трясеться і шарпається.
2.Словникова робота перед читанням.
Слова- блискавки деформовані слова
хвіст сивий жїка (їжак) рщікая (ящірка)
нірці їжачкова кїжоча (їжачок) чіящрин (ящірчин)
їжаче ящірчин чеїньжако (їжаченько)
ящірка загублений
Букви розїхались
Про-жо-гом по-ча-ла-пав
Від-чай-душ-но за-дрі-бо-тів
Зди-бав при-туп-цяв
3.Читання казки. Первинне сприймання тексту.
- Послухайте, чи справдилися ваші прогнози.
Читання вчителем і учнями.
ТЕСТ
1.Ящірка втратила хвіст бо...
а) застрягла між корінцями; б) рятувалася від хлопчика.
2.По допомогу ящірка прийшла до ..
а) клишоного ведмедя ; б) лісового кравця .
3.Що попросив ведмідь у їжака
а)принести меду; б) залатати шкуру.
4.Скільки часу минуло для пошуку зайця
а) тиждень б) місяць
5.Якого кольору хвіст приніс заєць
а) зеленого б)коричневого
6.Їжак форкнув бо
а) образився б) зрадів.
ПЕРЕВІРКА : б) б) б) а) а) а).
- До якого жанру літератури віднесете цей твір КАЗКА
ОПОВІДАННЯ
ВІРШ
БАЙКА
ЛЕГЕНДА
- Доведіть , що це казка .
3. Повторне читання тексту.Бесіда за змістом.
4. Вибіркове читання.
- Прочитайте, як ящірка тікала від хлопця.
- Прочитайте, як ящірка прийшла до їжака.
- Прочитайте , як ящірка подякувала їжакові.Що вона йому побажала?
- Прочитайте ,до кого звернувся їжак першим.
- Прочитайте , хто другий допоміг їжакові .
- Прочитайте, хто знайшов хвіст.
- Прочитайте,розмову їжака і ящірки .
- Прочитайте кінцівку казки. Яке це речення за метою?
- Вгадайте який герой :
- Добрий, вдячний, рішучий, працьовитий , справедливий,
- Яке з прислів’їв виражає головну думку твору /
Дружба – мов дзеркало: розіб’єш – не склеїш.
Шануй людей – і тебе шануватимуть.
V .Підсумок уроку і домашнє завдання.
-Який твір сьогодні читали?
- Чого навчила вас ця казка?
- Як ви міркуєте чи може кінець казки бути інший?
ДЛЯ ВСІХ: читати в особах с.51- 54.
ДЛЯ БАЛАКУЧИХ:розповісти дома про пригоду
ДЛЯ ТВОРЧИХ: придумати іншу кінцівку казки
Вчитель: Бєбнєва Н.А.
Вчитель початкових класів
КЗНЗ «Гімназія №15»
М.Нікополя Дніпропетровської області |